Navigace

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Aktuální stavy toků

24.9.2020 07:30

Aktuální výška:

109 cm

Obsah

Letní tábor TJ Sokol.

Letní tábor v Choceradech.
Ty tam jsou doby, kdy choceradská sokolovna denně ožívala dětským halasem při školním tělocviku nebo sokolských cvičeních. V předposledním srpnovém týdnu se aspoň na chvíli sokolovna znovu dětmi zabydlela. TJ Sokol Chocerady uspořádal v těchto dnech letní denní tábor, kterého se zúčastnilo 28 dětí z Chocerad a blízkého okolí a s nimi 5 vedoucích a 2 instruktorky.
Byli jsme rádi, že jsme letos už mohli jako zázemí využít sokolovnu, protože RC Sluníčko, které nám nouzově kvůli pracím v sokolovně posloužilo loni, by letos asi „prasklo ve švech“. Dalším pozitivem bylo to, že děti se mezi sebou dost znaly, takže se velmi rychle sžily a vytvořily skutečně prima partu, se kterou jsme se v pátek pak docela nerady loučily. Nejoblíbenější letošní zábavou bylo bezpochyby stavění vysokých věží a domů z dřevěných kostek, krabic a krabiček. Děti byly do těchto činností tak zapálené, že se jim často ani nechtělo odejít večer domů.
Větší část dne jsme ale trávili venku, počasí nám přálo, takže jsme mohli zrealizovat všechny naplánované aktivity, včetně pěšího výletu na Český Šternberk. Každý den se děti těšily na „přesun v čase“ - s pomocí stroje času a cestovního pláště jsme navštívili postupně starověký Egypt, pravěkou osadu, Indiány na Divokém Západě, středověk s loupežníky a bojem o poklad a dokonce i budoucnost. Nejnáročnější byl pro děti asi úterní výlet do pravěku, protože to strávily celý den venku: lovem zvěře, stopováním nepřátel, stavbou ohniště a vařením polévky v kotlíku, stavbou pravěkých chatrčí. Po tomto dni se ještě více těšily na výborné obědy v Penzionu Jaro.
Po krásném týdnu jsme se s dětmi nerady loučily a budeme se těšit zase za rok, že znovu v sokolovně, zase o kousek vylepšené, přivítáme staré známé i nové tváře.
Za TJ Sokol Chocerady Klára Růžičková